top of page
captain.jpg

Kurzy VMP

Toužíte se stát kapitánem? A nebo chcete někomu kapitánský kurz darovat? Pak jste na správném místě! Nabízíme kapitánské kurzy VMP s důrazem na praxi na lodi.

Naučíme vás loď ovládat, nacvičíme různé přístavní manévry i průjezd komorou a probereme i základní oblasti teorie. Máme širokou flotilu moderních lodí, velkorysou nabídku termínů a několik šikovných učitelů. Tak do toho pojďte s námi!

Kde kapitánské kurzy probíhají?

Loď určená pro kurzy VMP je zakotvena v moderní marině Yacht Clubu CERE v pražském Podolí. Zde kurz začíná i končí. Výcvik na vodě potom probíhá v oblasti mezi Podolím, Karlovým mostem a modřanskou plavební komorou. Základy teorie vysvětlujeme na lodi v průběhu kurzu. Parkování je možné v těsné blízkosti areálu. Po absolvování kurzu se můžete občerstvit v restauraci Podolka, která přímo sousedí s marinou.

podolka.jpg

Na jakých lodích učíme?

Primárně je na výcvik určena zánovní motorová jachta Merry Fisher 795 od renomovaného francouzského výrobce lodí Jeanneau. Disponuje motorem o výkonu 150 PS, taže dokáže vyvinout “ve skluzu” rychlost až 50 km/h.

 

Na lodi se rozhodně nebudete mačkat - učíme vždy max. 6 osob, přičemž je určena pro přepravu až 8 osob. Má navíc prostorný zakrytý kokpit s pohodlným sezením, takže se nemusíte bát špatného počasí. K dispozici je na lodi v případě potřeby také WC s umyvadlem a lednice. Veškeré bezpečnostní vybavení je samozřejmostí.

DSC06245 2000px.jpg
DSC06293.jpg

Jaké jsou termíny a jak dlouho kurz trvá?

Termín kurzů vypisujeme zde na webu cca půl roku dopředu. Termíny jsou většinou o víkendu, jednou měsíčně ale vypisujeme kurz i ve všední den. Již vypsané termíny naleznete níže. Kurzy trvají vždy cca 4 hodiny a nebojte se - hlady ani žízní neumřete, připravena pro vás bude v lodní ledničce i malá svačina, voda a další nápoje :)

Jak kapitánské kurzy probíhají?

Kurz začíná v přístavu, kde si po krátkém úvodním představení vysvětlíme základní pojmy a terminologii. Následuje ukázka a nácvik veškerých úkonů, které je nutné vykonat před vyplutím lodi z mariny. Poté si procvičíme odvázání plavidla a odplutí od stanoviště. Po cestě směrem ke smíchovské plavební komoře probíráme základní principy manévrování a vedení plavidla.

 

Následuje proplutí Smíchovskou plavební komorou tam a zpět s podrobným vysvětlením všeho důležitého. Třešničkou na dortu je podplutí Karlova mostu, kde se na malou chvilku odpoutáme od výuky a jen se kocháme a fotíme...

 

Následně proplouváme komorou zpět a zamíříme směrem k Modřanům. Po cestě k modřanské komoře probíráme základy teorie vč. vysvětlení základního značení na vodních cestách. Od Barrandovského mostu až do Modřan si navíc vyzkoušíme rychlou plavbu ve skluzu rychlostí až 50 km/h. Následuje druhý nácvik proplutí komorou tam i zpět - tentokrát tou modřanskou. Při návratu do přístavu popisujeme, jak se chovat v mimořádných situacích, které mohou na vodě nastat. 

 

V průběhu kurzu si vše vyzkoušíte i sami a získáte tak potřebné ověření praktických dovedností nutné pro přihlášení na zkoušky k získání průkazu VMP.

 

Každý z účastníků od nás také dostane zdarma skripta obsahující veškerou teorii potřebnou ke složení zkoušky. K tomu samozřejmě i pár dobrých rad, jak se na teoretickou zkoušku nejlépe připravit :)

 

Zajímá Vás, jak vlastně samotné zkoušky probíhají a co vše je potřeba před nimi zařídit?

DSC06282 1000px.jpg
terms

Co vlastně absolvováním kurzu získám?

Absolvováním našeho kurzu získáte dokument prokazující ověření praktických dovedností pro motorovou loď bez omezení výkonu motoru o max. délce 20m s max. počtem osob na palubě 12. Tento dokument je nutné předložit na Státní plavební správě v rámci přihlášky na teoretické zkoušky. Po úspěšném složení teoretické zkoušky potom získáte průkaz VMP. V rámci teoretických zkoušek si vybíráte, zde se chcete plavit pouze ve vnitrozemských vodách nebo na moři.

Délka kurzu: 4 hodiny

Max. počet účastníků: 6 osob

Věkový limit: 16 let

Cena na osobu: 4.900 Kč (v ceně je zahrnuto: kurz, skripta, občerstvení)

Platba je možná pouze předem bankovním převodem, po objednání Vám zašleme proforma fakturu. Až po zaplacení je registrace závazně potvrzena.

Pro jaké lodě získám ověření praktických dovedností: 

  • motorovou loď bez omezení výkonu motoru

  • maximální délka 20m

  • maximální počet osob na palubě 12.

boat1.jpg

Dostupné termíny

Momentálně nejsou k dispozici žádné termíny.

Objednání na kurz

Termín

Proč si udělat “řidičák na loď” s námi?

Pohodový tým a milí instruktoři

nikdo Vás nebude stresovat :-)

Pro praktickou část maximálně 6 osob na lodi

100% komfort a individuální přístup

Rychlá a snadná objednávka

a samozřejmě i platba

Učitelé s mnohaletými zkušenostmi

na řece i na moři

Příjemný areál
Yacht Clubu CERE

s přilehlou restaurací

Kurzy po celý rok

každý měsíc 1 - 2 termín

Zánovní moderní lodě

Výborná svačinka a káva

na lodi pro každého v ceně kurzu

Výcvik a výuka

probíhá výhradně na prostorné lodi

bottom of page